خرید فرش ماشینی متناسب با دکوراسیون

خرید فرش ماشینی متناسب با دکوراسیون

خرید فرش مناسب برای خانه در زیبایی و دکوراسیون و شیک به نظر رسیدن آن نقش قابل توجهی دارد. در هنگام خرید فرش برای منزل یا خرید فرش برای جهیزیه بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا یک فرش ماشینی خوب و هماهنگ با چیدمان منزل خود خریداری نمایید .
در دکوراسیون و چیدمان منزل ایرانی نقش فرش از مبل و پرده و تابلو ها کمتر نیست و گاها در بسیار از مناطق نقش فرش در دکوراسیون پر رنگ تر از سایر اسباب و اثاثیه می باشد .

چیدمان فرش روی پارکت
امروزه کف اکثر خانه ها پارکت و یا سرامیک می باشد و اکثر افراد دغدغه انتخاب فرش مناسب دکوراسیون بر روی اینگونه کف پوش را دارند بهتر است در انتخاب رنگ فرش دقت کنید به طوریکه با رنگ کف پوش شما تضاد رنگی داشته باشد مثلا فرش سرمه ای برای اکثر کف پوش ها مناسب می باشد. اگر خانه بزرگی دارید و می خواهید فضای خانه گرم تر و صمیمی تر به نظر بیاید و اسباب و وسایل در خانه نمود داشته باشند باید از فرش سایز کوچک استفاده کنید . نظر دانیل اوکی طراح دکوراسیون داخلی این است که فرشی را انتخاب کنید که کف خانه را بپوشاند . فرش اتاق پذیرایی باید به گونه ای باشد که حداقل پایه های جلویی مبل روی فرش قرار بگیرد . فرش اتاق خواب نیز باید به اندازه ای باشد که موقع پایین امدن از تخت پایتان را روی فرش بگذارید . مشکلی که اکثر خانواده ها برای فرش روی پارکت یا سرامیک دارند سر خوردن آن می باشد برای جلو گیری از آن می توانید از چسب فرش یا ترمز فرش استفاده کنید .

چیدمان فرش در پذیرایی 
شما در دکوراسیون منزل می توانید از فرش ها به عنوان جدا ساز بین قسمت های مختلف خانه استفاده کنید مثلا اگر یک سالن بزرگ در خانه دارید و از آن میخواهید هم به عنوان سالن پذیرایی و هم به عنوان سالن نشیمن استفاده کنید می توانید از دو فرش با فاصله استفاده کنید و مبل مربوط به هر قسمت را حول فرش مربوطه بچینید .  نگران ماندن فضای خالی در کنار و لبه دیوار ها نباشید زیرا تاثیر بدی روی دکوراسیون فرش منزل ندارد حتی  این فضای خالی ، اگر به جا و درست قرار دارده شود می تواند خانه  شما را بزرگ تر و لوکس تر نشان دهد.

 خرید فرش در مرحله نخست
اگر تصمیم دارید دکوراسیون خود را اعم از مبل و پرده و فرش را عوض کنید یا قصد خرید جهیزیه دارید . اولین گام را برای خرید فرش بردارید زیرا در غیر این صورت ست کردن فرش با مبل و پرده کار سختی خواهد بود و مجبورید یک فرش با رنگ خنثی انتخاب کنید که با بقیه دکورسیون شما هماهنگی داشته باشد . کارشناساندکوراسیون فرش و مبل اعتقاد دارند که ست کردن فرش با مبل و پرده در صورتی که ابتدا اقدام به خرید فرش نمایید بسیار راحت تر است و نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

خرید فرش ماشینی با طرح مناسب
خرید تمام اسباب و لوازم خانه با یک رنگ فضای خانه را بی روح می کند . فرش سرمه ای با مبل سرمه ای و پرده سرمه ای هارمونی زیبایی در چیدمان خانه بوجود نمی آورد سعی کنید از تضاد رنگی در دکوراسیون فرش و مبل استفاده کنید تا فضای خانه از حالت بی روحی و یکدستی خارج شود .
امروزه فرش های ماشینی به صورت مدرن و سنتی در انواع نقشه ها و طرح در بازار موجودند در اینجا به چند نقشه زیبای فرش ماشینی اشاره می کنیم.
فرش لچک و ترنج: این طرح فرش دارای حاشه ای در دور تا دور فرش می باشد و یک نقشی مانند دایره یا لوزی یا بیضی در مرکز فرش قرار می گیرد . همچینی فرش لچک ترنج  مثلث قائم الزاویه ای در هر چها گوشه فرش دارد که به آن لچک می گویند. این گونه فرش برای فضا های معمولی و نسبتا بزرگ و دکوراسیون سنتی مناسب می باشند .
فرش طرح افشان : در این طرح و نقشه فرش لچک و ترنج حذف می شود  و حاشیه دور فرش قرار دارد. امروزه این طرح پر فروش ترین طرح فرش ماشینی در ایران می باشد . زیرا با حفظ کردن جنبه هایی از فرش سنتی میتواند برای فضای مدرن استفاده شود .
فرش طرح خشتی : در این طرح فضای احاطه شده میان حاشیه فرش که بدنه فرش محسوب می شود به مربع ها یا مستطیل هایی تقسیم شده است و در هر مربع که به آن خشت گفته می شود یک طراحی و نقش و نگار مستقل از سایر نقاط فرش وجود دارد گاها این خشت ها در فضای فرش تکرار می شوند . این فرش بسیار زیبا میتواند زینت بخش اتاق نشیمن یا برای اتاق خواب استفاده شود .

نکات کلی برای ست کردن فرش با دکوراسیون
برای محیط های کوچک از فرش با رنگ روشن و نقش و نگار کم و خلوت استفاده کنید تا محیط را بزرگ تر و دلبازتر نمایش دهد .
در اتاق های شلوغ و پر رفت و آمد از فرش رنگ تیره مانند فرش سرمه ای یا فرش گردویی استفاده کنید. برای مثال فرش اتاق کودک شامل این نکته می شود .
فرش های با شانه و تراکم بالاتر دارای ظرافت و زیبایی بیشتر هستند و مناسب برای اتاق پذیرایی مانند فرش 1200 شانه و فرش 1000 شانه و فرش های با شانه کمتر مانند فرش 700 شانه و فرش 500 شانه مناسب برای اتاق نشیمن و اتاق خواب می باشند .

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.