رنگ فرش

رنگ فرش

فرش جلوه گاه هنر ناب با گره ها است . چه زیباست که بتوان حتی از گره نیز آثاری خلق کرد که به عنصری جدا نشدنی از منازل و دکوراسیون تبدیل شود . گره هایی که با رنگ های مختلف کنار هم قرار می گیرند و طرح و نقشی جذاب خلق می کنند و محیطی دلنشین و حسی سرشار از شادی و آرامش را به ارمغان می آورند . رنگ ها تاثیرات عجیب و جالبی بر محیط و حتی از نظر روانشناسان بر روحیه و خلق و خوی افراد دارند . در انتخاب بهترین رنگ فرش باید به محیط و عواملی چون رفت و آمد ، داشتن حیوان خانگی ، میزان نور و روشنایی محیط ، ابعاد فضای مورد نظر ، وسایل منزل ، سلیقه شخصی و … توجه نمود . شرکت فرش راگا در این مقاله سعی بر آن داشته است تا با ارائه نکاتی در زمینه رنگ ها و بررسی آن ها از نظر علمی و روانشناسی در زمینه انتخاب فرشی مناسب با فضای دلخواه و رنگ مورد نظر ، شما را همراهی نماید .

در دنیای رنگارنگ امروز ، رنگ ها دنیای خودشان را دارند . هر رنگ دروازه ای از  احساسات و روح و سمبل است . بنابراین با شناخت بهتر رنگ ها و انعکاس آن ها بر محیط و چشم و در نتیجه حس انسان  می توان فرشی خاص انتخاب نمود به طوری که سلیقه و این حس زیبا را به رخ کشید .در ادامه ویژگی برخی از رنگ های اصلی و پر کاربرد را به طور مختصر ارائه می دهیم تا با شناخت این ویژگی ها مناسب ترین فرش را از شرکت فرش راگا انتخاب نمایید .

 

رنگ آبی

این رنگ آرامش دهنده سیستم عصبی است . نماد معنویت و ایمان . فضای به رنگ آبی وسیع تر از آنچه که در واقعیت هست به چشم می آید .

 

رنگ قرمز

قرمز سرشار از شور و شعف و هیجان است . نماد حیات و زندگی . این رنگ از درخشندگی بالایی برخوردار بوده و هر نگاهی را به سمت خود می کشاند .

 

رنگ زرد

در میان رنگ ها رنگ زرد از روشن ترین رنگ هاست . سمبل روشنایی و نور و همین طور شناخت و معرفت . این رنگ در بیشتر موارد قابلیت هماهنگ شدن و یا تضاد با بسیاری از رنگ های دیگر را نیز دارا می باشد .

 

رنگ سبز

این رنگ آمیزه ای است از ایمان و معرفت که سبب کاهش فشار خون می شود . نماد امیدواری . رنگ سبز با روحی بهشتی مرتبط است و به همین دلیل در گذشته از قداست بالایی برخودار بوده است .

 

رنگ سفید

این رنگ نشان از پاک بودن و خالص بودن دارد . سمبل صلح و دوستی . رنگی خنثی است که در ترکیب رنگ های دیگر نیز به کار می رود و از نظر هماهنگی با رنگ ها نیز مطلوب است .

 

رنگ سرمه ای

این رنگ از ترکیب دو رنگ سبز و آبی تشکیل شده است و فرش های سرمه ای معمولا در فضاهایی با ارتفاع زیاد به کار می رود تا از ارتفاع بیش از حد آن کاسته شود .

 

رنگ کرم

حاصل ترکیب رنگ زرد و سفید می باشد و فرش های کرم بیشتر برای محیط هایی با رفت و آمد کم استفاده می شوند .

در ادامه فروشگاه فرش راگا  توجه شما را به نکاتی در مورد انتخاب فرش با رنگ و طرحی مناسب جلب می نماید . استفاده و به کارگیری رنگ دلخواه شما ، نشان از عواطف و احساسات و همین طور هویت و شخصیت شماست که از اهمیت بالایی برخودار است . از آن جا که رنگ تاثیر زیادی در حس و حال محیط پیرامون و روحیه افراد دارد باید رنگ فرش به گونه ای باشد که در آن به نکاتی اعم از رنگ وسایل منزل ، رنگ کفپوش ، میزان رفت و آمد و … توجه نمود . آن بخش از فضاهایی که رفت و آمد در آن ها زیاد است و یا در معرض گرد و خاک می باشد و آلودگی در ان ها بیشتر است بهتر است توسط فرش هایی با رنگ زمینه تیره مفروش شوند تا غبار و آلودگی ها در آن نمایان نشود . هم چنین فرش هایی که طرح های خال خال گونه یا لکه لکه دارند گزینه مناسبی برای پوشاندن این دسته از معایب ها  هستند

در محیط هایی با میزان رفت و آمد کم که معمولا محلی برای استراحت و آرامش هستند بهتر است از فرش های رنگ روشن استفاده شود تا روند آرامش سیستم عصبی را افزایش دهند . اگر قصد دارید فضای منزلتان را بزرگ تر و وسیع تر از حالت معمول جلوه دهید بهتر است از فرش هایی با رنگ ساده ، روشن و هم چنین بهره مندی از طرح های ساده و کم و پوششی یک دست با اتاق ها و راهروها استفاده نمایید . فرش های پر نقش و نگار و طرح هایی بزرگ و همین طور رنگ تیره و یا تنوع رنگی زیاد مناسب فضاهایی هستند که قصد کوچک تر دیده شدن آن را دارید . بعضی از فضاها و یا منازل از ارتفاع دیوار بالایی برخوردارند که بعضا افراد تمایل دارند که کمی از این ارتفاع بکاهند و جو را صمیمی تر و دوستانه تر نشان دهند . در این موارد فرش های رنگ تیره گزینه مناسبی هستند  که ارتفاع اتاق را کم تر به نظر می رسانند و دیوار ها را نزدیک تر جلوه می دهند . لازم به ذکر است که در محل هایی که توسط کفپوش پوشش داده شده اند ، هر چه تضاد بین کفپوش ها و رنگ فرش ها بیشتر باشد نمای فرش جلوه بیشتری دارد .

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.